Aa

Aa

Наставак сарадње Министарства и Савеза особа са инвалидитетом и у 2019. години

Наставак сарадње Министарства и Савеза особа са инвалидитетом и у 2019. години

Читај ми

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић, заједно државним секретаром Ненадом Нерићем, в.д. помоћнице министра у Сектору за заштиту особа са инвалидитетом Биљаном Барошевић и в.д. помоћника министра у Сектору за финансијско управљање, рачуноводство и контролинг Сашом Трандафиловићем, одржао је састанак са представницима 35 Савеза удружења особа са инвалидитетом како би заједно дефинисали приоритете за 2019. годину.

 

„Верујем да ћемо заједничким радом успети да се изборимо за ваш још бољи положај у друштву, јер смо ове године већ доста тога урадили. И у наредном периоду трудићемо се да искоренимо стереотипе који постоје према особама са инвалидитетом“, истакао је Ђорђевић.

 

Како је министар навео, за наредну години обезбеђено је 270 милиона за Програмски конкурс, 30 милиона више него претходне, а за стално отворени конкурс 180 милиона, односно 20 милиона више него у 2018. години, и додао да ће се залагати да се сваке године обезбеди све више средстава.

 

Министар је нагласио да ће приоритет рада Министарства и у наредној години остати брига према особама са инвалидитетом и обезбеђивање њиховог несметаног кретања, као и омогућавање њихове потпуне укључености у све друштвене сфере.

 

„Као велики успех Сектора за заштиту особа са инвалидитетом издвојио бих пројекат Ј=ДНАКИ, кроз који смо желели да покажемо да у Србији сви грађани морају имати иста права. Такође, уведен је и нови предмет за студенте Архитектонског факултета о приступачности инфраструктурних пројеката особама са инвалидитетом, први у свету који се бави овом тематиком“, рекао је Ђорђевић и додао да је урађена и апликација која особама са инвалидитетом омогућава да преко свог мобилног телефона сазнају шта им је све у њиховом окружењу доступно. 

Министар је истакао да је ово само још један у низу састанака на којем представници савеза имају прилику да представе своје проблеме.

 

„Ово је начин да одредимо приоритете за финансирање пројеката, јер најбитније је да средства које држава додели утрошимо на најбољи могући начин, дефинисањем заједничких приоритета “, рекао је Ђорђевић.