Ђорђевић разговарао са представницима 34 савеза удружења особа са инвалидитетом о расписивању Програмског конкурса за унапређење положаја особа са инвалидитетом у Републици Србији у 2020. години
Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Зоран Ђорђевић, државни секретар Ненад Нерић, в.д. помоћника министра у Сектору за заштиту особа са инвалидитетом Биљана Барошевић, в.д. помоћника министра у Сектору за финансије и контролинг Саша Трандафиловић и посебни саветник министра Ана Ђокић одржали су састанак са представницима 34 савеза удружења особа са инвалидитетом, како би разговарали о досадашњим резултатима и расписивању Програмског конкурса за унапређење положаја особа са инвалидитетом у Републици Србији у 2020. години.
Министар Ђорђевић рекао је да је циљ оваквих редовних састанака да представници удружења представе своје проблеме са којима се сусрећу, како би се пронашли начини за њихово решавање, али и да се прати ток трошења додељених средстава.
„Укупно издвојена средстава из буџета за 2020. годину за унапређење особа са инвалидитетом је 1.718.902.000,00 динара. Желимо да сав новац буде искоришћен у правом смеру, односно за стварање бољих услова живота особа са инвалидитетом и управо зато, свако трошење новца мора да буде транспарентно, а сва додељена средства оправдана“, рекао је министар.
Ђорђевић је истакао да се ресорно министарство активно бави спречавањем било ког облика дискриминације, поготово на радном месту, јер, како каже, циљ Владе Србије јесте да изгради једно модерно друштво у којем су сви грађани једнаки.
„Заједничким залагањем и радом, одржавањем сајма „Ј=днаки“ и другим активностима којима се промовише ваш рад, способности и достигнућа. Желимо да искоренимо стереотипе који постоје у друштву према особама са инвалидитетом и да докажемо да сви они могу да раде послове једнако одговорно и добро, као и особе без инвалидитета“, рекао је министар и нагласио и да Министарство такође запошљава особе са инвалидитетом и да тиме жели да буде пример и другим установама.
Према речима министра, постављање 77 рампи у 34 локалне самоуправе на објектима општина, филијалама ПИО фонда, домовима здравља, установама културе, објектима удружења особа са инвалидитетом, штампање свих документа на Брајевом писму за слепе и слабовиде, постављање звучних семафора, библиотека за слепе, само су неки од начина којим Министарство заједно са савезима унапређује услове живота особа са инвалидитетом, али да увек треба тежити ка бољем.
„Поносни смо на све што смо до сада урадили, али желимо још много више. Влада Републике Србије ради све за добробит свих својих грађана једнако. Зато је потребно да Министарство и сви савези удружења раде тимски и сигуран сам да ћемо имати још боље резултате на крају следеће године“, поручио је Ђорђевић.