Aa

Aa

Отворена Летња школа за младе лидере са инвалидитетом у Врднику

Отворена Летња школа за младе лидере са инвалидитетом у Врднику

Отворена Летња школа за младе лидере са инвалидитетом у Врднику

Читај ми

Помоћница министра за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Сектору за заштиту особа са инвалидитетом Биљана Барошевић отворила је данас у Врднику Летњу школу за младе лидере са инвалидитетом, коју у оквиру Академије за младе лидере организује Национална организација особа са инвалидитетом Србије уз подршку Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања.

 

Летњу школу, која се одржава пети пут, отворили су и извршна директорка НООИС-а Иванка Јовановић и председник Општине Ириг Тихомир Стојаковић.

 

Барошевић је истакла да је од 2020. године, када је одржана прва Летња школа, до 2024. године Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања за реализацију пројекта „Улагање у будућност – Академија младих лидера“ издвојило више од 16 милиона динара. 

 

„Ово је једна од наших заједничких активности са НООИС и заиста се поносимо свим резултатима које смо остварили у ових пет година. Млади су будућност наше земље и наша покретачка снага, а наш циљ је да организовањем летњих и зимских школа дамо ветар у леђа младима са инвалидитетом, да их мотивишемо и подстакнемо да се боре за себе, за наше друштво и нашу државу“, навела је Барошевић.

 

Јачање капацитета младих са инвалидитетом, како је истакла Барошевић, је од суштинског значаја да млади буду укључени у све друштвене активности, да буду равноправни и једнаки и да дају свој пуни допринос како напретку инвалидског покрета Србије, тако и напретку целог друштва и наше земље.

 

Барошевић је захвалила НООИС-у на партнерству у изградњи СРБИЈЕ БЕЗ БАРИЈЕРА и ИНКЛУЗИВНЕ СРБИЈЕ, наводећи да су из овог партнерства произашли бројни резултати који су допринели унапређењу квалитета живота особа са инвалидитетом у Републици Србији.

 

У раду Летње школе учествује 2. генерација полазника Академије за младе лидере – 21 млада особа са различитим инвалиидетима из разних градова Србије - Владичиног Хана, Новог Сада, Бечеја, Банатског Двора, Крушевца, Панчева, Сремске Митровице, Беле Цркве, Прокупља, Краљева, Горњег Милановца и Београда.  

 

У питању су младе особе са инвалидитетом које нису имале искуства у раду организација, а које су у највећем проценту или на високошколским студијама или су већ завршили факултете.