Aa

Aa

Барошевић на обележавању осам година постојања Удружења СМА Србија

Барошевић на обележавању осам година постојања Удружења СМА Србија

Барошевић на обележавању осам година постојања Удружења СМА Србија

Читај ми

Помоћница министра за рад, запошљавање, борачка и социјална питања у Сектору за заштиту особа са инвалидитетом Биљана Барошевић присуствовала је обележавању осам година постојања и рада Удружења СМА Србија, које је, како је истакла, важан партнер у изградњи СРБИЈЕ БЕЗ БАРИЈЕРА и ИНКЛУЗИВНЕ СРБИЈЕ.

 

Честитајући осам година постојања Удружењу и председници Оливери Јововић, Барошевић је навела да њихов рад, посвећеност и енергија мењају животе не само оболелих, већ и њихових породица.

 

„Желим да похвалим вашу визију и снагу да изградите путеве који воде ка унапређењу квалитета живота свих породица које се сусрећу са тешким изазовима. То је пример како кроз заједнички рад можемо створити Србију у којој свако дете, свака породица има једнаке шансе и подршку“, рекла је Барошевић и истакла значајну улогу председника Србије Александра Вучића, који је својом подршком обезбедио важне кораке ка инклузивнијем друштву.

 

Влада Републике Србије, како је нагласила, наставља да пружа подршку у реализацији пројеката који доприносе побољшању живота особа са инвалидитетом и њихових породица.

 

Удружење СМА Србија и Центар инклузивна Србија, који је партнер Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, потписали су Протокол о сарадњи, који је, како је навела Барошевић, још један корак ка стварању друштва без баријера.

 

„Ово је Србија коју сви заједно градимо – Србија која укључује, подржава и оснажује. Желим вам срећан осми рођендан и пуно успеха у будућем раду. Нека овај дан буде инспирација за све нас да наставимо да градимо Србију као земљу инклузије, једнакости и подршке“, поручила је Барошевић.

 

Председница Удружења СМА Србија Оливера Јововић изјавила је да је у претходних осам година урађено много на побољшању квалитета живота оболелих и да деца која су оболела од СМА данас имају бољу перспективу, због скрининга и терапија.

 

Јововић је навела да Србија мора постати апсолутно приступачна особама које су у инвалидским колицима, како бисмо им омогућили да имају животе као што их имају и сви други.

 

Управо је то био разлог што је на осму годишњицу Удружења СМА Србија потписан Протокол о сарадњи са Центром инклузивна Србија, како би се радило на унапређењу инклузије и квалитета живота особа оболелих од спиналне мишићне атрофије, навела је Јововић.

 

Србија је једна од ретких земаља у свету која спроводи неонатални скрининг на СМА, а оболели имају приступ свим одобреним терапијама о трошку државе.