9. Сајам стваралаштва чланица Савеза дистрофичара Србије – таленат и умеће особа оболелих од дистрофије
Уз подршку Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Сектора за заштиту особа са инвалидитетом, а у оквиру кампање Србија без баријера – Инклузивна Србија, у Чачку је под слоганом „Заједно напред“ отворен 9. Сајам стваралаштва чланица Савеза дистрофичара Србије.
Сајам је у име Сектора за заштиту особа са инвалидитетом и помоћнице Биљане Барошевић отворила Оливера Јововић из овог сектора, која је поручила да Министарство и Сектор подржавају програме који доприносе инклузији и једнакости особа са инвалидитетом.
Јововић је навела и да слоган под којим се одржава овогодишњи Сајам – „Заједно напред“ савршено осликава дух инклузије и заједничког деловања у правцу изградње Србије без баријера.
Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Сектор за заштиту особа са инвалидитетом определили су у овој години око 24 милиона динара за подршку активностима које спроводе Савез дистрофичара Србије и удружења у његовом саставу.
Овим средствима биће подржане програмске активности, 12. Дечији камп под називом „Стварамо бољи свет“, Летњи камп „За сву нашу децу 2024“, опремање канцеларије Удружења дистрофичара Космета, као и адаптација и опремање просторија Удружења дистрофичара Јабланичког округа.
На Сајму стваралаштва чланица Савеза дистрофичара Србије изложени су уметнички радови и рукотворине које су израдили чланови удружења широм Србије у оквиру креативних радионица које се одржавају током целе године.
Међу изложеним радовима су слике, декоративни предмети и ручни радови, који су резултат труда и креативног изражавања особа са мишићном дистрофијом и другим неуромишићним обољењима.
Отварању 9. Сајма стваралаштва чланица Савеза дистрофичара Србије присуствовали су и члан Градског већа Чачка Душан Радојевић, председница Уружења дистрофичара Моравичког округа Мирјана Станојевић, председник Савеза дистрофичара Србије Душан Тројановић.
Савез дистрофичара Србије основан је 1968. године и тренутно окупља 15 градских, општинских и регионалних организација особа са мишићном дистрофијом, са око 1.500 чланова.