Обележена годишњица Дана примирја у Првом светском светском рату на српском војничком гробљу у Битољу у Републици Македонији
Република Македонија, Битољ – Државни секретар Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Драган Поповић у име Владе Републике Србије 11. новембра 2015. године у 11 часова, заједно са амбасадорком Републике Србије у Македонији Душанком Дивјак-Томић и конзулом Љиљаном Танасијевић, положио је венац и одао почаст војницима и цивилима страдалим у Првом светском рату на српском војничком гробљу у Граду Битољу у Републици Македонији, а у склопу обележавања годишњице Дана примирја у Првом светском рату. Церемонији су присуствовали студенти Криминалистичко Полицијске Академије из Београда и Бања Луке.
Венце су такође положили представници Министарства одбране и Војске Републике Србије, Министарства одбране Републике Македоније, представници општине Битољ, дипломатског кора међу којима су били и амбасадор Руске Федерације у Македонији и Босне и Херцеговине, војни изасланици Француске, Грчке, Уједињеног краљевства Велике Британије и Северне Ирске, Италије, Мађарске, Сједињених Америчких држава, Бугарске, Хрватске, НАТО-а и ОЕБС-а, као и Удружења Српске заједнице у Републици Македонији, друга удружења и грађани.
Присутнима се обратио у име Владе Републике Србије државни секретар Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Драган Поповић који је истакао значај обележавања овог датума и позвао све пристутне представнике дипломатског кора да кад виде и препознају зло, да се истом супроставе и замолио да спрече све активности у свету везане за брисање и прекрајање историјских сећања, као и пропадање и уништавање свих монументалних грађевина и спомен-обележја која сведоче о српској и светској историји.
Истог дана у месту Добровени, на српском војничком гробљу у подножју планине Кајмакчалан такође су положени венци и одата почаст страдалима у Првом светском рату а државни секретар Драган Поповић обратио се присутнима.
Министарство за рад, запошљавање, борачка и социјална питања поклања посебну пажњу очувању достојанственог сећања на учеснике и жртве оружаних сукоба у прошлости, као и обогаћивању знања младих о ратним страхотама, феноменима геноцида, Холокауста, успостављања логора за интернирце, концентрационих логора и масовном страдању цивила. Стицање нових знања и овладавање верификованим историјским чињеницама представљају праву брану покушајима историјског ревизионизма и релативизације злочина почињених у прошлости.
Дан примирја у Првом светском рату обележава се у читавом свету државним манифестацијама које се одржавају 11. новембра у 11.00 часова у знак сећања на 11. новембар 1918. године у 11.00 часова када је на снагу ступило примирје у Првом светском рату.
Република Србија се са поносом и пијететом сећа стотина хиљада цивила и ратника, невино и јуначких пострадалих у борбама за одбрану и ослобођење домовине током четири ратне године (1914-1918.)