Aa

Aa

Министар Вулин:Било би лакше кад би се сви водили Вучићевим примером

Министар Вулин:Било би лакше кад би се сви водили Вучићевим примером

Читај ми

БРАТУНАЦ - Мртви не дају живима да лажу и да забораве, а пре него што се одбије најхрабрија понуда српског вође, каква је добијена од председника владе Александра Вучића, било би праведно да се саслуша и послуша, погну главе и да се пође његовим примером, изјавио је данас министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин.

Он је запитао колико стотина хиљада побијених, покланих и протераних Срба треба да падне, па да се већ једном неко извини у Јасеновцу, Јадовну и Братунцу.

"Камо среће да вође других народа хоће да пођу примером праштања и помирења, ето нама мира за живота, мира на Балкану", поручио је Вулин на обележавању дана страдања Срба у Подрињу.

Он је нагласио да је истина да ни у једној светој књизи није записано постојање исламске државе, али јесте у исламској декларацији и да је истина да ни у једној светој књизи није записано да се хришћанске главе имају одсецати, а истина је да је прва одсечена глава не у Сирији, не у Авганистану ни у Ираку, већ овде, пред очима читавог света, који је окретао поглед и тражио истину која ће оправдати стварање нових држава, комадање и бомбардовање.

"Прву хришћанску, српску одсечену главу, главу Драгана Поповића, подигло је зло баш овде, да читав свет види шта је пут џихада, зла и мржње. Свет је тада окренуо главу, није гледао ископаним очима Слободана Илића каква је порука која се упућује. Нека сада свет погледа и види", поручио је Вулин.

Према његовим речима, пре него што се народу Јасеновца, Јадовна, Братунца у истој речи са честитим именом дода реч геноцид, реч која није стављена онима који су Јасеновац, Јадовно и Братунац направили, било би праведно да се каже зашто су ископане очи судије Слободана Илића недостојне осуде и недостојне казне.

"Мудро би било да нам кажете колико стотина хиљада побијених, покланих и протераних Срба треба да падне, па да се већ једном неко извини у Јасеновцу, Јадовну и Братунцу, колико стотина хиљада Срба мора да умре у вековима иза и испред нас, да вођа неког другог народа у некој молитви поклекне и каже Србима - опростите за грехе мојих отаца и моје браће", запитао је Вулин.

Он је додао да ће се у данима који су пред нама десити велике, пресудне ствари, које ће говорити и о старим пријатељствима и о новим надама и да једну ствар поносно каже - "Република Србија и Република Српска немају никог ближег, ни пречег једни другима. Шта год се буде дешавало у данима који су пред нама, каква год резолуција буде усвојена или неусвојена, Србија ће бити уз Републику Српску. Уједињени ми стојимо", поручио је Вулин.

Парастос и помен убијеним и погинулим Србима одржан је на градском гробљу у Братунцу, а венце и цвеће на спомен-крст страдалим Србима у Подрињу положили су председник РС Милорад Додик, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин, делегација Скупштине Републике Српске, изасланик председника Председништва БиХ, и многе друге високе државне и верске делегације.

Дан страдања Срба у Подрињу обележен је у организацији Одбора Владе Републике Српске за неговање традиције ослободилачких ратова.

На подручју Братунца, Сребренице, Зворника, Скелана, Милића, Власенице, Осмака и ширег подручја средњег Подриња и Бирча, у току одбрамбено-отаџбинског рата, настрадало је 3.500 Срба, а без једног или оба родитеља остало је 800 деце, а око 5.400 породица остало је без покретне и непокретне имовине.