Aa

Aa

Дефектолози најхрабрији и најупорнији социјални радници

Дефектолози најхрабрији и најупорнији социјални радници

Читај ми

БЕОГРАД - Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин отворио је данас Дане дефектолога Србије и поручио да су они најхрабрији и најупорнији радници у социјалној заштити, као и да ће то министарство наставити да се бори за побољшање њиховог положаја.

Вулин је у Коларчевој задужбини рекао да та професија ретко доживљава признање које заслужује, иако су они посветили живот како би помогли другим људима.

"Дефектолози су веома важан део, не само социјалне заштите, већ и просвете и здравства, јер несебично помажу онима од којих су друштво и породица врло често дигли руке", навео је министар.

Он је рекао да живимо у суровом свету у коме се не цени оно што не може да се материјализује и да је њему велика част и признање што су га дефектолози позвали да отвори њихов традиционални скуп.

"Ваш посао и мој је сличан по томе што ретко кад добијамо признање за оно што радимо, али признање ипак на крају стигне, а доказ је што сад стојим пред најхрабријим, најупорнијим и најтврдоглавијим у социјалној заштити", рекао је Вулин.

Он је рекао да дефектолози сваког дана деле љубав и пажњу са људима који не могу истоветно да узврате, као и да дефектолози нису изабрали посао већ они обављају хуману мисију.

"Најдрагоценија људска особина је кад не признајете пораз и кад не желите да се предате", навео је Вулин, додајући да дефектолози сваког дана побеђују тако што, помажући другима, мењају животе онима којима је помоћ потребна.

Вулин је казао да држава посебно брине о дечијим правима, додајући да је 2015. издвојено више од 30 милијарди динара за исплату разних права која се тичу дечије заштите, родитељства и слично.

Председник Управног одбора Друштва дефектолога Србије Синиша Ранковић је казао да ће током Дана дефектолога Србије, од данас до 14. фебруара, колеге размењивати искуства, анализирати проблеме и упознати се са иновативним методама и техникама у раду.

Он је захвалио Вулину што је показао разумевање за тежак положај у коме се данас налази та струка.

Према речима Ранковића, Дани дефектолога Србије су први пут организовани у Београду и ове године има више од 400 учесника, 180 стручних радова и пуно гостију из иностранства.