Aa

Aa

Биљана Барошевић присуствовала отварању нових просторија Савеза дистрофичара Србије

Биљана Барошевић присуствовала отварању нових просторија Савеза дистрофичара Србије

Биљана Барошевић присуствовала отварању нових просторија Савеза дистрофичара Србије

Loader

Помоћник министра у Сектору за заштиту особа са инвалидитетом Биљана Барошевић присуствовала је свечаном отварању нових просторија Савеза дистрофичара Србије, на територији општине Палилула у Београду.



„ Изузетно ми је задовољство што сам у прилици да будем у новим просторијама Савеза, које су захваљујући средствима Министарства, Сектору за особе са инвалидитетом реконструисане и адаптиране, чиме су створени бољи услови за све чланове удружења и рад запослених. У оквиру програма Србија без баријера издвојили смо 1.836.145 хиљада динара”, рекла је Барошевић.



Помоћник је навела да је Савезу дистрофичара Србије у 2023. години опредељено близу 20 милиона динара. “Министарство ће наставити да пружа подршку Савезу како би унапредило положај особа са инвалидитетом и наставило да ствара Србију без баријера!”



Барошевић је Емилији Ристић ученици трећег разреда, Основне Школе Вук Стефановић Караџић из Шилова, са Косова и Метохије, која није присуствовала „11. летњем кампу СДС Стварамо бољи свет “, у Врднику, поклонила у име Министарства лаптоп. Камп је организован ради унапређења капацитета деце и квалитета њихових живота у августу месецу текуће године, а реализован је средствима Министарства у износу од 2.849.500 динара.



Овом приликом, уручена је захвалница од стране Савеза помоћнику министра Биљани Барошевић за допринос раду у Сектору за особе са инвалидитетом.



Свечаном отварању нових просторија Савеза дистрофичара Србије који окупља 14 удружења, присуствовали су,  поред помоћника Биљане Барошевић и Бојана Миленовић, члан Већа за социјална питања општине Палилула и Душан Тројановић председник Савеза дистрофичара Србије који је уједно и председник Удружења дистрофичара Београда.